Protesta në Kosovë/ Pezullohet nga detyra efektivi i policisë, procedohen penalisht disa të tjerë

Një polic është pezulluar nga puna pas arrestimeve të aktivistëve të

PSD  gjatë protestës së ditës së sotyme kundër taksës shtesë për regjistrimin e makinave

Policia e Kosovës ka bërë të ditur përmes një komunikate për media se janë proceduar penalisht dhe janë marrë masa disiplinore edhe për disa efektivë të tjerë.

Gjatë ditës së sotme mbështetës të Partisë Socialdemokrate në Kosovë protestuan kundër taksës shtesë prej 5 euro që qeveria e Kosovës do të vendosë për regjistrimin e makinave. Disa protestues janë arrestuar mes tyre edhe kryetari i PSD Dardan Molliqaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *