Protesta për Fredi Belerin, Braçe: Grekët po përdorin Himarën për fushatat elektorale në Greqi

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me protestën për lirimin e Fredi Belerit në Himarë.

Braçe shprehet se në Himarë po bëhet fushatë me të sikur të jetë Greqi, ndërsa shtoi se nuk ka asgjë evropiane në veprimin e zyrtarëve grekë që protestuan për Belerin.

Sipas tij Himara është përdorur për fushatën e Mitsotakis në muajt e kaluar dhe tani po përdoret për fushatë nga kryebashkiakët e tij.

Postimi i plotë:

NE #HIMARE???????? E ME TE,
KA FUSHATE TE GJATE ELEKTORALE
PER ZGJEDHJET GREKE!
Kjo duhet ndalur;
Bejne fushate me Himaren e ne Himare sikur te jete Greqi;
NE FAKT ESHTE #SHQIPERI????????
Nuk ka asgje EVROPIANE ne kete-kercenimet me EVROPE e ne emer te saj, jo e jo!
Te ishte evropiane, do ishte doemos ndryshe, pushtetaret greke vec mitingjeve do merrnin edhe pyetje, do jepnin edhe pergjigje; fjala bie:
Perse kur arrestojne keta greke per blerje votash-po per 100 EVRO per vote, ky akt eshte i ligjshem e kur e ben DREJTESIA E RE ne Shqiperi-po per kaq para, eshte PENGMARRJE?
Perse kur keta greke e nxjerrin jashte ligji AGIMIN E ARTE si organizate fashiste, ky eshte akt legjitim dhe, perse Shqiperia duhet ti pranoje anetaret e tij si luftetare per demokraci?
Perse kur keta greke arrestojne Fredi Belerin jane legjitime-ne funksion te hetimit te nje ngjarje kriminale, te pergjakshme, sulm me arme nga territori grek ne ate shqiptar, ne makine me kriminelin ANASTASOULIS Georgios, me arme gjithashtu, kurse kur e arreston po te njejtin Fredi Beleri DREJTESIA E RE ne Shqiperi, eshte politike?
Me tej akoma;
Perse kur keta greke nuk i pergjigjen LETER POROSIVE te Drejtesise shqiptare per hetimet rreth ketij krimi jane evropiane, kurse Drejtesia e Re ne Shqiperi duhet te nxjerre nga burgu e liroje nga akuzat e mbeshtetura nga prova, se keshtu duan keta greke?
Perse INTERPOLI i pergjigjet autoriteteve te drejtesise ne Shqiperi e keta greke jo, tamam per kete Fredi Belerin e hetimet rreth tij?
E kuptoni qe ska asgje evropiane ne kete mes, por eshte e gjitha greke, me standard qe eshte i tille sic duan ne fushate elektorale keta pushtetare greke?
Patjeter qe fqinjin na i ka dhene zoti e fqinjesia e mire eshte detyrim, por detyrim i perbashket ama;
FUSHATA ELEKTORALE GREKE-NJEHERE PER PUSHTETIN E FITUAR TASHME TE MICOTAQIS, TANI PER KANDIDATET E TIJ NEPER BASHKI, NUK KA PSE PRISH KETE FQINJESI!
Nese flasim per standard pastaj, DEKRIMINALIZIMI ESHTE I TILLE, por jo fakultativ se keshtu do fushata elektorale greke e ku Fredi Beleri eshte flamuri i grisur!
VO: imagjinoni kryetaret e bashkive Tirane e Tepelene, ne fushate ne Janine, do mblidhnin me shume njerez se keta ne Spille

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts