Protestat në mbarë botën tregojnë mbështetje për Ukrainën

Ndërsa pushtimi rus i Ukrainës vazhdon të tronditë botën, njerëzit në mbarë planetin po e shikojnë me tmerr dhe mosbesim.

Mitingje, vigjilje dhe takime lutjesh po mbahen në të gjithë globin në mbështetje të Ukrainës. Shumë nga ata që marrin pjesë kanë lidhje personale ose familjare me vendin. Dhe ata po u kërkojnë liderëve botërorë që të ndalojnë sulmin e Rusisë.

Nga Berlini në Buenos Aires, Moskë, Minneapolis, njerëzit po tregojnë zemërimin e tyre ndaj pushtimit rus dhe solidaritetin për popullin ukrainas.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *