Protestë kundër agresionit rus në Ukrainë, arrestohen rreth 3,500 qytetarë në Rusi

Protestat në Rusi të cilat kundërshtojnë sulmet ruse në Ukrainë nuk kanë të ndalur, por gjithashtu rusët janë përballur edhe me arrestime nga forcat policore atje.

Rreth 3,500 protestues kundër luftës janë arrestuar në të gjithë Rusinë.

Arrestimet sipas policisë u kryen pasi protesta është  cilësuar e paligjshme.

Qytetarët thanë se nga policia janë përdorur elektroshokë, shkopinj për të shpërndarë turmën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com