Protestë në Maltë, qindra qytetarë kundërshtojnë vendimin e qeverisë për Green Pass

Qindra njerëz në Maltë kanë protestuar kundër vendimit të qeverisë për ta bërë të detyrueshëm Green Pass.

Sipas qeverisë malteze tashmë në bare, restorante, kinema, teatro, palestra apo aktivitete sportive do të lejohet vetëm me Green Pass, kjo ka shkaktuar edhe reagimin e qytetarëve të cilët janë bërë bashkë duke protestuar ndaj këtij vendimi.

Deri më tani 95% e popullsisë mbi 5 vjeç është plotësisht e vaksinuar kundër koronavirusit dhe 75 % e banorëve tashmë kanë marrë dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com