Provimi i Vlerësuesve të Arsimit Parauniversitar/ Deputetja e PD-së zbulon SMS-të e ardhura nga mësuesja: Pyetjet u janë dhënë të zgjidhura militantëve të PS-së

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, pjesë e Komisionit të Rithemelimit, ka denoncuar në rrjete sociale daljen e pyetjeve të provimit të Vlerësuesve të Arsimit Parauniversitar.

albana vokshi

Vokshi teksa ka postuar mesazhin e ardhur në adresë të saj nga një mësuese, thekson se pyetjet e testimit që pritet të mbahet sot në Tiranë kanë dalë dhe u janë dhënë të zgjidhura militantëve të Partisë Socialiste, në mënyrë që ata të kalojnë në testin e Vlerësuesve të Arsimit Parauniversitar.

Postimi i plotë:

Skandali!!

Mësuesja në Elbasan denoncon #skandalin me provimin e Vlerësuesve të Arsimit Parauniversitar që do të zhvillohet sot në orën 14.00 në Tiranë në shkollën Sabaudin Gabrani.

Dalin pyetjet me porosi të Ministres Evis Kushi që të certifikohen të njohurit e Ministres dhe militantet e partisë…..

Ky është “vetëreformimi” në arsim për të cilin foli Kryeministri Rama dje në Asamblenë e PS…

albana vokshi

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.