Provokon Putin: Blinken djali ynë, rus me origjinë hebreje

provokon putin blinken djali yne rus me origjine hebreje
provokon putin blinken djali yne rus me origjine hebreje

Presidenti Vladimir Putin ka bërë një deklaratë që ka sjellë provokime, ndërsa theksoi se Blinken, sekretari amerikan i shtetit, ishte ‘rus me origjinë hebre’.

Në një intervistë me gazetarin Pavel Zarubin, Putin tha se Blinken vjen nga një familje emigrantësh hebrenj rusë.

Putin vuri në dukje se paraardhësit e Blinken kishin ikur nga Kievi, kështu që kur ai thotë se familja e tij i shpëtoi persekutimit në Rusi, ai në heshtje pranon se nuk kishte Ukrainë në fillim të shekullit të 20-të, argumentoi presidenti. “Duket se zoti Blinken është djali ynë. Por ai nuk duhet të bëjë deklarata të tilla publike, përndryshe kopertina e tij do të fryhet”, tha Putin me shaka.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts