“Pse nuk u regjistrua në zgjedhjet e 13 tetorit?”/ Vasili për kryedemokratin Basha: Protokollin në parti e ka më të rëndësishëm se Kushtetuta

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka risjellë në vëmendje debatin për zgjedhjet lokale të vitit 2019, ku kryedemokrati Lulzim Basha nuk u regjistrua.

vasili

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Vasili shkruan se Basha shkoi me gëzim në takim me Presidentin Meta i cili dekretoi datën 13 tetor, por sërish nuk u regjistrua në zgjedhje.

Po ashtu, ai nënvizon se lideri demokrat ka më të rëndësishëm protokollin në parti se sa Kushtetutën.

Postimi i plotë:

Kush ja shkuli veshin Bashes, qe nuk u regjistrua per zgjedhjet e 13 tetorit??
Vajti me shume gezim dhe me turravrap te Presidenti per daten e re te zgjedhjeve lokale te 2019.
Kur u caktua data e re dhe zgjedhjet lokale u dekretuan nga Presidenti ne 13 tetor nuk u regjistrua hiç fare.
Se ky demek i donte edhe zgjedhjet nje sahat e me pare.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *