PSG-ja e bleu 60 milionë euro, mesfushori pranon huazimin te kuqezinjtë e Milanit

psg ja e bleu 60 milione euro mesfushori pranon huazimin te kuqezinjte e milanit


Sipas asaj që raportohet nga “L’Equipe”, PSG-ja i ka ofruar Manuel Ugarten Milanit që duket interesuar për të nënshkruar me mesfushorin uruguaian edhe në formë huazimi.

ugarte1

Pas 60 milionë eurove të shpenzuara nga parisienët vetëm verën e kaluar, djaloshi dukshëm nuk është i kënaqur me hapësirën e dhënë nga Luis Enrike dhe kërkon më tepër minutazh.

Duhet mbajtur parasysh se menaxheri i Ugartes është Zhorzh Mendesh, i njëjti që kujdeset për interesat e Rafal Leao dhe Serxho Konseisaos të cilin dëshiron ta ulë në pankiën e “Djallit” pas largimit të Piolit. Duke u kthyer te Ugrate, vetë 23-vjeçari pranoi dëshirën për largim pas sfidës së kampionatit me Tuluzën.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts