Publikohen formacionet zyrtare, Reja surprizon me titullarët. Ja si rreshtohet Shqipëria ndaj San Marinos

Do të startojë në orën 20:45, në “Elbasan Arena”, sfida mes Shqipërisë dhe San Marinos, e vlefshme për grupin I të kualifikueseve të Botërorit.

fanellat222

Kuqezinjtë do të kërkojnë që të mos bëjë asnjë gafë në këtë 90-minutësh, që do të ishte vrastare për shanset e Shqipërisë në rrugëtimin drejt “Katar 2022”.

Përballë San Marinos, trajneri Reja kërkon nga të tijtë që të kenë ekuilibrat e duhur, ndërsa ka rreshtuar një formacion që direktivat e shndërrojnë në 3-4-3, edhe pse skema tradicionale e vendosjes pa top është 5-2-3, me Bajramin forcë të shtuar për dyshen e sulmit që formohet nga Uzuni dhe Manaj.

Për sa i përket mbrojtjes, ndryshimi i vetëm është Mihaj, i cili zë vendin e Ismajlit të ulur në stol. Në krahun e djathtë është graduar Hysaj, ndërkohë në të majtë Trashi. Bare dhe Laçi formojnë dyshen e mesfushës.

FORMACIONI ZYRTARE:

SHQIPËRI: Strakosha, Mihaj, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Trashi, Bare, Laçi, Bajrami, Uzuni, Manaj. Trajner: Edi Reja.

Formacioni

SAN MARINO: 

San Marino

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com