Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Italia dhe Austria


Duke filluar nga ora 21:00, stadiumi mitik Uembli do të presë në fushë Italinë dhe Austrinë në kuadër të përballjes për sfidën e 1/8-ve të Kampionatit Europian.

uembli

‘’AxurrĂ«t’’ vijnĂ« tĂ« favorizuar nĂ« letĂ«r pas shorti i rezervoi njĂ« pĂ«rballje mjaft komode nĂ« krahasim me sfidat e tjera si BelgjikĂ«-Portugali apo Gjermani-Angli. Roberto Mançini Ă«shtĂ« shprehur mjaft optimist nĂ« daljet e tij duke thĂ«nĂ« se ‘’do tĂ« rikthehemi pĂ«rsĂ«ri tĂ« luajmĂ« nĂ« Uembli’’.

Italia do të kërkojë të vendos dhe një rekord personal në këtë sfidë, ku në rast triumfi mbrëmjen e sotme do të bëhet kombëtarja e parë e pamposhtur në 31 ndeshje radhazi. Në krahun tjetër, Austria arriti një triumf historik duke u kualifikuar për herë të parë në fazën e 1/8-ve, dhe do të kërkojë të vazhdojë edhe më tej aventurën në këtë Europian.

Për sa i përket formacioneve, Roberto Mançini i ka habitur të gjithë duke zgjedhur si titullarë Verratin para Lokatelit edhe pse ky i fundit shikohej si favorit ndaj mesfushorit të PSG-së. Risi tjetër është dhe aktivizimi i mbrojtësit Françesko Açerbi i cili do të zërë vendin e Xhorxho Kielinit.

Sfida pritet mjaft e luftuar dhe me spektakël për vetë faktin se Italia është në presion pas triumfeve radhazi dhe do të tentojë të konfirmohet si kombëtarja pretendente e kompeticionit.

FORMACIONET ZYRTARE

formacionet

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *