Publikohen pamjet, ky është momenti kur Ambasada e Kubës në Paris sulmohet me molotov (VIDEO)

Mediat e huaja kanë publikuar momentin kur ambasada e Kubës në Paris, sulmohet me molotov. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar të gjithë këtë moment.

Në pamjet në fjalë shfaqen disa persona të panjohur duke hedhur molotov mbi ambasadë. Këtë sulm, ministria e Jashtme e ka cilësuar si akt terrorist.

Punonjësit e ambasadës kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin, ende pa arritur zjarrfikësit dhe policia në vendin e ngjarjes në Rue de Presles.

Në anën tjetër, autoritetet franceze kanë njoftuar se po hetojnë rastin, e deri më tani askush nuk është arrestuar e as që ka marrë përgjegjësinë për sulmin

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *