Publikohet imazhi tronditës i vajzës së shtrirë në hekurudha duke përdorur telefonin

21:45 08/06/2021

Një vajzë është kapur nga kamerat e sigurimit shtrirë në shinat hekurudhore kur trenat kalojnë me një shpejtësi prej 85milje/orë. Në pamjet, adoleshentja shihet rastësisht duke përdorur celularin e saj ndërsa një vajzë tjetër qëndron afër.

Imazhi tronditës është është kapur afër Horsham në West Sussex muajin e kaluar.

Netëork Rail publikoi ​​foton sot, për të paralajmëruar të rinjtë në lidhje me rreziqet potencialisht vdekjeprurëse të lojës në shinat e trenave.

“Ne me të vërtetë duhet t’ua përcjellim mesazhin fëmijëve dhe prindërve të tyre rreziqet e shkeljes në pista. Ne po bëjmë përpjekje për të përhapur mesazhin në shkolla dhe në mediat sociale përmes kësaj pamje”, tha Vincent van der Hoeven, Shefi i Rrugës së Rrugës për cilësinë e rrugës, shëndetit, sigurisë dhe mjedisit. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.