Publikohet lista me emrat/ Ja kush janë kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD
Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtar, të cilët u miratuan në mbledhjen e sotme të kryesisë dhe që do të kalojnë per votim në  Kuvendin Kombetar, më 17 Korrik. 

BASHA-LISTA

Sipas Partise Demokratike, do të zgjidhen 300 anëtarë të Këshillit Kombëtar, ku jo më pak se 30% do te jenë femra dhe jo më pak se 15% të rinj deri në 35 vjeç.

Sipas statutit të Partisë Demokratike anëtarët aktualë të kryesisë, ish-Presidentët, ish-kryeministrat, ish-kryetarët e Kuvendit, ish-kryetarët e partisë që janë anëtarë, apo edhe kryetaret e bashkive nuk i nënshtrohen votimit.

Po ashtu këtu votimi nuk i nënshtrohen edhe deputetët që kanë dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit.

LISTA E PLOTE E EMERAVE

LISTA1

LISTA 2

LISTA 3

LISTA 4

LISTA 5

LISTA 6

LISTA 7

LISTA 8

LISTA 9

LISTA 10

LISTA 11

LISTA 12

LISTA 13

LISTA 14

LISTA 15

LISTA 16

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.