Publikohet raporti i BE për Kosovën, situata në Veri ende sfidë: Dialogu, i brishtë

Situata në veri të Kosovës është duke u konsideruar sfiduese edhe në raportin e Bashkimit Evropian për të drejtat e njeriut. Në raport thuhet se dorëheqja e serbëve nga institucioneve publike ka ndikuar negativisht në siguri, sundimin e ligjit dhe sistemin e drejtësisë. “Situata në veri të Kosovës mbetet sfiduese, veçanërisht sa i përket gjykimit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts