Publikoi tre kërkesa për zgjidhjen e tensioneve në veri të Kosovës, Borrell kërcënon Prishtinën e Beogradin: Nëse dështoni, do ketë pasoja

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka publikuar sot tri kërkesa për të dalë nga kriza në veri të Kosovës. Në një postim në Twitter, ai tha se BE ka paraqitur tri kërkesa të qarta: -Zgjedhjet e reja lokale në veri -Sigurimi i pjesëmarrjes së serbëve të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts