Punonte si roje sigurie në ambasadën britanike në Berlin, 57-vjeçari akuzohet se i ka dhënë Rusisë informacione të rëndësishme

Një britanik që punonte roje në ambasadën britanike në Berlin akuzohet se i ka dhënë Rusisë informacione të dobishme,

Mediat e huaja shkruajnë se 57-vjeçari David Balladin akuzohet për nëntë vepra sipas Aktit të Sekreteve Shtetërore.

57-vjeçari jetonte në Potsdam të Gjermanisë dhe punonte si roje sigurie në ambasadë u ekstradua ditën e sotme nga Gjermania në Britani.

Ndër të tjera sipas policisë së Londrës, 57-vjeçari pritet të dalë nesër në Gjykatë në Londër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.