“Pusho e qetë me bebushin që e doje aq shumë”! Humb jetën nga koronavirusi 28-vjeçarja shtatzënë, mesazhi prekës i familjarëve

Një 28-vjeçare shtatzënë nga Vushtrria ka humbur jetën pas infektimit me COVID-19. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerës, për një mesazhi prekës në rrjetet sociale.

Ata bëjnë të ditur se varrimi bëhet sot në varrezat e fshatit në prezencë të familjarëve të ngushtë.

NJOFTIM!

Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare

Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume.
Liberta, me e mira prej nesh, luftoi shume, por nuk ia doli.
Shpirtin na e keputi, duke na lene nje varre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.
Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.

Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!

Varrimi behet ne varrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror.

Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Covid-19.

Me dhimbje te thelle,
Familja Selaci dhe Hasani

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com