Pushtimi i Ukrainës/ Nis Asambleja e Përgjithshme, Presidenti i OKB-së thirrje për dialog dhe armëpushim

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara po mblidhet tani ndërsa Rusia vazhdon sulmin ndaj Ukrainës.

Në fjalën e tij të hapjes, Presidenti i Asamblesë së Përgjithshme, Abdulla Shahid  bëri thirrje për armëpushim.

Ai u bëri thirrje palëve që të përdorin mundësinë e  dialogut për të de-përshkallëzuar sa më shpejt situatën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.