Pushtimi i Ukrainës/ “Nuk dua që kombi im t’i vrasë miqtë e mi”, protestat kundër luftës përhapen në mbi 50 qytete ruse (Video)

Nga Shën Pjetërburgu deri në Siberi, rusët po vazhdojnë të shprehin kundërshtimin ndaj pushtimit ushtarak të Ukrainës nga ana e vendit të tyre, teksa protestat kundër luftës janë përhapur në më shumë se 50 qytete të Rusisë.

Policia ka shtypur protestat më 27 shkurt, duke arrestuar më shumë se 2,700 persona, sipas grupit për të drejta, OVD-Info. /REL/

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com