Pushtimi i Ukrainës/ Sali Berisha: Rusia do ta humbasë këtë luftë, fundi i saj do të jetë më tragjiku që ka pasur ajo në histori
berisha ne kuvend

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot nisjen e pushtimit të Ukrainës dhe theksoi se Rusia do të dalë e humbur.

“Rusia do humbasë këtë luftë dhe fundi i saj do të jetë më tragjiku që ka pasur ajo në tërë historinë një fund i merituar.

Shqipëria sot është anëtare e NATO të përmbushë cdo detyrim që rrjedh nga kjo aleancë”, theksoi Berisha.

Sali Berisha: Rusia e vetme absolutisht pa asnjë motiv përvec ambicieve imperiale të carit të saj sot sulmoi një vend të lirë dhe të pavarur.

Shqipëria sot është vend anëtar i NATO, në luftën e parë ishte viktima e parë në kontinent që u pushtua.

Rusia do humbasë këtë luftë dhe fundi i saj do të jetë më tragjiku që ka pasur ajo në tërë historinë një fund i merituar.

Shqipëria sot është anëtare e NATO të përmbushë cdo detyrim që rrjedh nga kjo aleancë.

Nuk mbetet gjë tjetër vecse të shprehim solidaritetin tonë më të madh me kombin ukrainas e të dënojmë me forcën më të madhe agresionin barbar rus ndaj këtij kombi të urdhëruar nga diktatori gjhkësor Vladimir Putin.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.