Pushtimi nga Rusia/ Mbretëria e Bashkuar ndan edhe 100 milionë dollarë për Ukrainën

Qeveria britanike planifikon t’i japë rreth 100 milionë dollarë Ukrainës, për ta ndihmuar funksionimin e Qeverisë atje, njoftoi zyra e kryeministrit Boris Johnson.

Sipas njoftimit, financat do të ndihmojnë për pagimin e pensioneve dhe të rrogave të sektorit publik.

Shuma e re vjen jashtë 290 milionë dollarëve që Qeveria britanike i ka ndarë tashmë për Ukrainën.

Paratë do të dorëzohen përmes një fondi të mirëbesimit të Bankës Botërore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *