“Putin dhe Biden nuk janë miq”/ Kremlini në deklaratë sqaruese: Ka respekt të ndërsjellë, por…

Bisedimet mes presidentëve të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, Vladimir Putin dhe Joe Biden, nuk janë miqësore për momentin, por janë të frymëzuara nga respekti i ndërsjellë, tha zëdhënësi presidencial rus Dmitry Peshkov në një intervistë për RT.

“Nuk fola për “stil miqësor”. Për një respekt të ndërsjellë, një stil konstruktiv dhe shumë profesional. Ata nuk janë miq. “Ata nuk kanë bërë ende aq shumë kontakte me njëri-tjetrin,” tha Peshkov kur u pyet për kontaktet e Putinit me Biden.

Zëdhënësi i Kremlinit tha se Putin dhe Biden ishin takuar kur presidenti rus mori detyrën. “Pastaj në Shtëpinë tonë të Bardhë ka pasur një takim mes tyre, në takime të ndryshme ndërkombëtare, domethënë nuk kanë pasur aq shumë mundësi për të kontaktuar”, shtoi Peshkov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.