Putin dhe presidenti bjellorus zhvillojnë një bisedë telefonike, ja për çfarë diskutuan

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko ka zhvilluar një bisedë telefonike. Fokusi i kësaj bisede ishte takimi i ardhshëm i liderëve të ë Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive.

Sipas liderëve gjithashtu u diskutua edhe për disa aspekte të bashkëpunimit brenda shoqatave të integrimit në hapësirën euroaziatike.

“U diskutuan disa aspekte të bashkëpunimit brenda shoqatave të integrimit në hapësirën euroaziatike, duke përfshirë përgatitjet për takimin e ardhshëm të liderëve të CSTO”, thuhet në deklaratë.

Kujtojmë se Moska do të presë samitin jubilar të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO) këtë muaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.