Putin mbledh Këshillin e tij të Sigurimit, Kremlini: Diskutime mbi kërcënimet ndaj sigurisë kombëtare

Vladimir Putin ka planifikuar ditën e sotme një mbledhje me Këshillin e tij të Sigurimit për të diskutuar “neutralizimin e kërcënimeve ndaj sigurisë kombëtare”, raporton agjencia ruse e mediave TASS.

Kjo lëvizje e presidentit rus vjen pasi Sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar Ben Wallace është në një vizitë të organizuar me ngut në Uashington për të biseduar me homologun e tij dhe zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë rreth “shqetësimeve të përbashkëta të sigurisë”, përfshirë Ukrainën dhe Rusinë.

Sa i përket takimit të Putinit me zyrtarët e sigurisë, Kremlini tha: Është planifikuar të shqyrtohen çështjet që lidhen me neutralizimin e kërcënimeve ndaj sigurisë kombëtare në zonën e migrimit dhe rregullimin e proceseve të migrimit në interes të zhvillimi socio-ekonomik i vendit dhe stabiliteti socio-politik.

Sakaq, është e paqartë se çfarë saktësisht nënkuptohet me zonën e migrimit, por Putin pritet të flasë për kufizimet në kufijtë rusë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts