Putin nënshkruan ligjin që i lejon sekuestrimin e parave të zyrtarëve të tij

16:32 06/03/2022

Presidenti rus Vladimir Putin raportohet të ketë nënshkruar një tjetër ligj.

Këtë herë bëhet fjalë për një nënshkrimin e një ligji që lejon sekuestrimin e fondeve nga llogaritë bankare të zyrtarëve rusë, në rastet kur shuma tejkalon të ardhurat e tyre të deklaruara gjatë tre viteve dhe vërtetohet se këto të ardhura janë të paligjshme.

Lajmi u bë publik nga televizioni shtetëror rus, shkruan Sky News./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts