Putin përgëzon Macron për fitoren në zgjedhjet franceze

11:06 25/04/2022

Moska ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar atë francez për rizgjedhjen e tij.

Sipas një deklarate nga Kremlini, në telegramin drejtuar presidentit francez, Macron, Putin e përgëzoi për fitoren duke i uruar “sukses në veprimtaritë shtetërore, si dhe shëndet të mirë dhe mirëqenie”.

Sjellim në vëmendje se Macron mundi kandidaten e ekstremit të djathtë Marine Le Pen në zgjedhjet presidenciale franceze./tvklan.al  

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com