Putin pret në Moskë aleatin e tij më të ngushtë

12:32 11/03/2022

Alexander Lukashenko, një nga aleatët e fundit të mbetur të Vladimir Putin ka shkuar në Moskë për t’u takuar me  të.

Siç shkruan Sky News, ata do të flasin për pushtimin e Ukrainës si dhe sanksionet e vendosura nga Perëndimi.

Kujtojmë që edhe Bjellorusia ka marrë sanksione pasi ka mbështetur Rusinë në luftë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.