Putin: SHBA kërkon të dobësojë Evropën dhe të zgjasë konfliktin në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin tha se Shtetet e Bashkuara po veprojnë në logjikën e përfitimit nga dobësimi i pozitës së Evropës dhe zgjatja e konfliktit ukrainas.

“Si evropianët dhe përfaqësuesit e elitave evropiane shohin se e ashtuquajtura mbështetje për Ukrainën … po u shërben interesave të huaja që janë larg evropianëve: interesave të hegjemonit global jashtë shtetit, i cili përfiton nga dobësimi i Evropës. Gjithashtu përfiton nga zgjatja e pafundme e konfliktit ukrainas”, tha Putin.

Sipas tij, kjo vështirë se është në interesin e vërtetë të popullit amerikan.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts