Putin takohet me kryeministrin armen në Rusi

putin takohet me kryeministrin armen ne rusi
putin takohet me kryeministrin armen ne rusi

18:27 19/04/2022

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryeministri armen, Nikol Pashinyan janë takuar ditën e sotme në Rusi.

Më herët, Kremlini raportoi se të dy udhëheqësit planifikonin të diskutonin çështjet aktuale të marrëdhënieve dypalëshe, si dhe masat për rivendosjen e lidhjeve ekonomike dhe të transportit në rajon.

putin takohet me kryeministrin armen ne rusi 1

Gjatë vizitës së tij zyrtare dyditore,  kryeministri armen do të takohet edhe me homologun e tij rus Mikhail Mishustin.

Ky takim zhvillohet një javë pasi Putin dhe Presidenti i Bjellorusisë Alexander Lukashenko u takuan dhe vizituan kozmodromin Vostochny në lindjen e largët të Rusisë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts