Putin thyen heshtjet, flet për herë të parë për rrëzimin e avionit: Prigozhin ishte një biznesmen i talentuar, ngushëllime familjarëve

Presidenti rus Vladimir Putin thyen heshtjen.

Ai fle për herë të parë pas rrëzimit të avionit ku pretendohet se ka ndërruar jetë Prigozhin.

BBC shkruan se Putin u ka dërguar ngushëllimet e tij familjeve të të vdekurve dhe e përshkruan themeluesin e Ëagner Yevgeny Prigozhin si një biznesmen të talentuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts