Putin: Ushtria dhe oficerët e zbatimit të ligjit të Rusisë ‘në fakt ndaluan luftën civile’

Gjatë tentativës për kryengritje të armatosur, personeli ushtarak rus dhe oficerët e zbatimit të ligjit bënë përpjekje për të mbrojtur sigurinë e njerëzve dhe në fakt e shpëtuan vendin nga lufta civile, tha presidenti rus Vladimir Putin .

Ushtarakët dhe luftëtarët që u dalluan në rrjedhën e ngjarjeve të fundit morën pjesë në një ceremoni solemne në Kremlin.

“Ju keni mbrojtur rendin kushtetues, jetën, sigurinë dhe lirinë e qytetarëve tanë, keni shpëtuar Atdheun tonë nga trazirat dhe në fakt e keni ndalur luftën civile”, tha presidenti rus.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts