“Putini si Stalini”/ Ish-agjenti i KGB zbulon të “pathënat” për liderin rus: S’i beson askujt, merret vetë me çështjet e inteligjencës. Vuan nga….

putini si stalini ish agjenti i kgb zbulon te pathenat per liderin rus si beson askujt merret vete me ceshtjet e inteligjences vuan nga
putini si stalini ish agjenti i kgb zbulon te pathenat per liderin rus si beson askujt merret vete me ceshtjet e inteligjences vuan nga

Teksa kriza e luftës po thellohet dhe lëvizjet e Moskës po shqetësojnë Perëndimin, skenarët për shëndetin e liderit rus, Vladimir Putin sa vijnë e po shtohen.

Sipas një agjenti të KBV-së, që tashmë strehohet dhe jeton në një vend Perëndimor, Putini, vuan nga parkinsoni dhe demenca në fazat e hershme.

Ai në fakt e krahasoi atë me Stalinin për temën e obsesioneve dhe prirjes për çmenduri.

Ish-agjenti tha se njerëzit e afërt të Putinit mund të mos informohen qëllimisht për gjendjen e të fuqishmit në Kremlin.

Pavarësisht se zëdhënësi i tij këmbëngul se gjendja shëndetësore e presidentit rus është “e shkëlqyer”, një sërë videosh dhe fotosh duket se e zhbëjnë këtë pretendim.

Megjithatë, duke folur për British Sun, Boris Karpitskov tha se presidenti rus është i çmendur dhe i fiksuar pas “ideve paranojake”.

“Ai i sheh të gjithë, duke përfshirë ata brenda shërbimeve ruse të sigurisë,” tha ai.

“Putini nuk dëshiron të informojë bashkëpunëtorët e tij për ndonjë problem shëndetësor në mënyrë që të ruajë imazhin e një njeriu të fortë”, shtoi Karpitskov.

Imazhi jo shumë i mirë i shëndetit të Putinit, si dhe sjellja e tij “e pashpjegueshme”, sipas ish-agjentit të KGB-së, mund të jetë për shkak të sëmundjes së Parkinsonit dhe kancerit, dhe zëri i tij – shton ai – ndez spekulime.

“Unë nuk jam mjek, por ka shqetësime serioze se Putini vuan nga një sërë sëmundjesh fizike – ndoshta lëndime sportive që në moshë të re”, tha ish-agjenti i KGB-së.

Në të njëjtën kohë ai theksoi se presidenti rus njihet për fiksimin e tij me detajet, por edhe për dyshimin e tij.

“Ai është aq dyshues dhe obsesiv saqë tani mund të krahasohet me tiranin Stalin”, tha në veçanti Karpitskov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts