Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 948 qytetarë, regjistrohen 320 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Numri total i rasteve aktivë në Kosovë ka arritur në 320.

Sipas të dhënave të bërë të ditura nga Ministria e Shëndetësisë numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157, 811.

Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 984 qytetarë.

Gjithashtu që nga fillimi i procesit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1, 619, 802 doza të vaksinës. Ndërkaq deri më sot 763, 652 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë kundër COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.