Që nga fillimi i pandemisë në Gjermani 98, 739 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi

Situata epidemiologjike në Gjermani vijon të jetë shqetësuese.

Për shkak të rritjes së rasteve dhe numrit të lartë të humbjes së jetëve, ekspertët shëndetësore kanë paralajmëruar kaos në sistemin shëndetësor.

Në 24 orët e fundit Gjermania ka shënuar 52,970 duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 5, 248, 291.

Instituti Robert Koch bëri me dije se 201 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit Që nga fillimi i pandemisë Gjermania ka shënuar 98, 739 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.