Që nga fillimi i pandemisë në SHBA kanë humbur jetën rreth 795 mijë qytetarë

Nga të dhënat e publikuara nga Universiteti Jonhs Hopkins, mësohet se në SHBA 794, 648 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në mbi 49, 66 milionë.

Aktualisht Kalifornia është vendi më i goditur nga SHBA, me mbi 5, 14 milionë raste të konfirmuara dhe 75, 178 të vdekur.

Sakaq deri tani në SHBA rreth 237, 4 milionë qytetarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit, ndërsa 200,7 miliona kanë marrë dozën e dytë dhe 49, 9 milionë janë vaksinuar me të tria dozat e vaksinës kundër COVID.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.