Që nga fillimi i pandemisë një në pesë amerikanë është infektuar me COVID-19

Një në pesë amerikanë është infektuar me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas Universitetit Johns Hopkins, gjithsej janë raportuar 66 milionë raste, në Shtetet e Bashkuara, pra rreth një e pesta e popullsisë së vendit.

Shtetet e Bashkuara po përballen me një shpërthim të ri të koronavirusit që nga mesi i dhjetorit, kjo edhe për shkak të variantit Omicron.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *