“Qëllimi i Moskës, çlirimi i Donbasit”, ministri i Mbrojtjes ruse paralajmëron NATO-n: Nëse furnizoni Ukrainën me avionë do të përgjigjemi

Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu, ka bërë me dije se kapaciteti ushtarak i Ukrainës ka pësuar dëmtime serioze.

Ai gjithashtu paralajmëroi se Rusia do të përgjigjet nëse NATO furnizon Ukrainën me avionë dhe sisteme mbrojtëse ajrore.

Ndër të tjera theksoi se qëllimi kryesor i Moskës në Ukrainë është çlirimi i rajonit të Donbasit.

Kujtojmë se këtë të martë të dy palët , Rusia dhe Ukraina po zhvillojnë bisedimet e paqes në Stamboll.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts