Qëllohet për vdekje shtetasi britanik në Ukrainë, një tjetër i zhdukur

Një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë dhe një i dytë është zhdukur.

BBC shkruan se Ministria e Jashtme nuk ka bere me dije nëse ata po luftonin në Ukrainë. Një zëdhënës i Zyrës së Jashtme tha: “Ne mund të konfirmojmë se një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë dhe po mbështesin familjen e tyre”.

Për personin e zhdukur, ata shtuan: “Ne jemi në dijeni të një shtetasi britanik është zhdukur në Ukrainë. Ne po kërkojmë urgjentisht informacione të mëtejshme.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts