Qëlloi për vdekje me armë zjarri se e penguan të kalonte me makinë, ish-futbollisti i Bundesligës shpallet në kërkim

Një ish-futbollist i Bundesligës është shpallur në kërkim në Turqi. Sezer Ozturk, lojtar i cili ka provuar të veshë fanellën e Bajer Leverkusen dhe Nyrenberg para se të kthehej në vendlindjen e tij për të luajtur me skuadra si Fenerbahçe e Beshiktash, akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri duke shkaktuar vdekjen e një personi në rrugët e Stambollit.

ozturk

Sipas mediave turke, në datën 19 shtator, Ozturk është përfshirë në një zënkë në rrugë. Ai i ka kërkuar një grupi personash që ta linin të kalonte me makinën e tij Mercedes. Për arsye ende të pashpjeguara, ai dhe shokët e tij janë përfshirë në një zënkë masive dhe në një moment, Ozturk ka nxjerrë një armë zjarri duke qëlluar. Një person ka mbetur i vdekur nga plagët, ndërsa janë plagosur edhe katër të tjerë. Që nga ai moment, Ozturk është në arrati dhe kërkohet nga policia turke.

ozturk

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *