Qendra e Khersonit goditet nga predhat ruse, raportohet për viktima

Pushtuesit rusë kanë bombarduar sërish qytetin e Khersonit. Raportohet se një civil është vrarë dhe një tjetër është plagosur.

Deklarata përkatëse është bërë nga kreu i Administratës Ushtarake Rajonale Kherson, Yaroslav Yanushevych në Facebook.

“RashistĂ«t kanĂ« goditur qendrĂ«n e Khersonit. Disa shtĂ«pi banimi dhe objekte shĂ«ndetĂ«sore janĂ« dĂ«mtuar. ËshtĂ« goditur njĂ« tubacion gazi”, thuhet nĂ« raport.

Sipas Yanushevych, një grua 70-vjeçare u vra në banesën e saj. Gjithashtu, një 64-vjeçar ka mbetur i plagosur në rrugë, pasi predha ruse ra në rrugë.

Më 29 nëntor 2022, katër civilë u plagosën nga bombardimet ruse të rajonit Kherson.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *