Qentë u “djegin planin”, kapet në Itali 730 kilogramë kokainë, si tentuan trafikantët ta fshihnin në…

qente u djegin planin kapet ne itali 730 kilograme kokaine si tentuan trafikantet ta fshihnin ne
qente u djegin planin kapet ne itali 730 kilograme kokaine si tentuan trafikantet ta fshihnin ne

Policia italiane ka sekuestruar një sasi të madhe lënde narkotike në portin e Triestes. Mediat fqinje raportojnë se bëhet fjalë për një sasi prej 730 kilogramë kokainë, me vlerë prej 20 milionë euro.

Kokaina e cila dyshohet se ka ardhur nga Amerika e Jugut, ishte fshehura në një enë, në thasë me kafe. Pas shkarkimit, thasët me kafe u inspektuan nga doganierët dhe ushtarakët e Guardia di Finanza, ku të ndihmuar edhe nga qentë antidrogë, kanë zbuluar lëndën narkotike.

Kjo është një nga konfiskimet më të mëdha të bëra ndonjëherë në portin e Triestes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts