Qeveria e Kosovës: Deklarimet luftënxitëse të Vuçiqit duhet të dënohen ashpër nga SHBA-ja dhe BE-ja

Në një kohë të tensionuar në Ballkanin Perëndimor, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë hapur kundër deklaratave të fundit kërcënuese të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Në një përgjigje për Telegrafin, Qeveria e Kosovës ka potencuar se retorika e Vuçiq është jo vetëm e papërshtatshme, por edhe një reflektim i qartë i qëndrimit të Serbisë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts