Qeveria e Kosovës miraton masa të reja anti-Covid, ndryshon orari i lëvizjes, rihapen restorantet, lokalet, hotelet dhe qendrat tregtare

KOSOVA

Qeveria e Kosovës ka miratuar masa të reja anti-Covid. Nga e hëna do të ndryshojë orari i lëvizjes, me një kufizim vetëm nga ora 22:30 deri në 5 të mëngjesit.

Po ashtu do të rihapen lokalet, hotelet, qendrat tregtare dhe restorantet (gastronomia).

Më 7 prill në Kosovë hynë masat e reja shtrënguese ku disa prej subjekteve të mësipërme iu ndalua hapja, por duket se në Kosovë do të ketë një rihapje.

(BalkanWEeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *