Qindra të evakuuar dhe shtëllunga të mëdha tymi në ajër, përfshihet nga flakët fabrika kimike në SHBA (VIDEO)

Një shpërthim ka ndodhur në një fabrikë kimike në Illinois, ku si pasojë janë shkaktuar flake të mëdha.

Sipas mediave të huaja, disa persona janë dëmtuar nga incidenti, ndërsa qindra të tjerë janë evakuuar.

Një zjarrfikës ka mbetur i lënduar në vendngjarje, e për këtë shkak, është transportuar në spital.

Fabrika e quajtur “Rockton Chemtool”, prodhon lubrifikantë dhe lëngje.

Raportohet se deri më tani, shkaku i shpërthimit është ende i paqartë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *