“Qytetarët e Ballkanit të udhëtojnë lirshëm në Evropë pavarësisht…”/ Rama kërkesë ministrit gjerman: Përçoje këtë mesazh


Kryeministri Edi Rama i kërkoi ministrit gjerman për Evropën, Michael Roth që Bashkimi Evropian të mos i ndaj qytetarët e Ballkanit sa i përket atyre që kanë bërë lloje të ndryshme vaksinash.

roth-rama

Deklaratat e tij u bënë gjatë një konference për shtyp në Kryeministri pasi vizitës së zyrtarit të lartë gjerman në Tiranë.

Pamundësia e qytetarëve të Ballkanit për të udhëtuar normalisht në Evropë për shkak të ndarjes së tyre në dy kategori, kategoria e atyre që kanë bërë vaksinë perëndimor dhe kategoria e atyre që kanë bërë vaksinë lindore. Uroj që të mos ndodhë këtu dhe kërkoj ta përçoni këtë mesazh. Nuk ka pse të ndahen njerëzit në kategori”- tha Rama.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *