Qytetarët komentojnë deklaratat e Wisner: SHBA ka merita për reformën në drejtësi

qytetaret komentojne deklaratat e wisner shba ka merita per reformen ne drejtesi
qytetaret komentojne deklaratat e wisner shba ka merita per reformen ne drejtesi

Deklaratat për gazetën Panorama e të ngarkuarit me punë në Ambasadën amerikane në Tiranë, David Wisner nuk kanë kaluar pa vëmendje.

Të pyetur nga News 24 qytetarët kanë komentuar mesazhet e rëndësishme të diplomatit amerikan dhënë për politikën dhe shoqërinë shqiptare.

Wisner u shpreh se Shtetet e Bashkuara të Amerikës investuan për reformën në drejtësi dhe mbështesin fort SPAK-un në hetimet ndaj korrupsionit në nivelet më të larta të qeverisjes dhe krimit të organizuar. Qytetarët mendojnë Amerika ka merita të veçanta në reformën në drejtësi.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts