Qyteti mbulohet nga stuhia e rërës

23:03 26/07/2021

Një stuhi rëre ka mbuluar një qytet të tërë në Kinë. Sipas pamjeve të publikuara nga BBC, stuhia e rërës u ngrit të paktën 100 metra dhe nuk mund të shihej më asgjë.

I gjithë qyteti Dunhuang  në Kinën veriperëndimore u mbulua nga pluhuri dhe askush nuk më të shihte më asgjë.

Nga pamjet shihen momentet kur stuhia mbulon pallatet e larta dhe të gjithë autostradën duke vështirësuar lëvizjen.

Qyteti  Dunhuan është i vendosur në buzë të shkretëtirës Gobi dhe është i njohur për klimën e saj e  ashpër.

Edhe herë të tjera ky qytet është mbuluar nga stuhi rëre./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.