Qyteti përballet me raste të shtuara të variantit Delta, italianët ‘s’i frikësohen COVID-19, realizojnë festë me mbi 700 persona (FOTO)

Mbi 700 persona kanë marrë pjesë në një festë të organizuar në Maleo të Italisë.

Në këtë zonë, janë identifikuar tre raste me variantin Delta dhe autoritetet kanë shprehur shqetësimin e tyre, se mos vendi përballet me një valë të frikshme infektimesh.

Pjesëmarrësit në festë, kanë qenë pa maska dhe nuk kanë respektuar asnjë masë të distancimit social, shkruajnë mediat italiane.

Policia ka identifikuar disa prej organizatorëve të festës në fjalë dhe tanimë kanë nisur një hetim.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.