Radhë kilometrike automjetesh, mijëra turistë drejt plazhit të Shëngjinit, pushuesit nga Kosova ‘besnikë’ të bregdetit shqiptar

Mijëra turistë i janë drejtuar plazhit të Shëngjinit këtë fundjave, duke shkaktuar edhe një trafik të rënduar. Këtë mbrëmje trafiku i krijuar ka arritur rreth 30 km.

Segmenti Shëngjin-Lezhë-kryqëzimi i Kosovës ka numrin më të lartë të automjeteve automjeteve.

Sakaq policia rrugore po punon për devijimin e trafikut. Sakaq qytetarët nga Kosova vijojnë të jenë besnik të plazhit të Shëngjin duke e zgjedhur edhe këtë vit për të pushuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts